Nasza oferta obejmuje takie schody jak:

Schody Gięte

Schody gięte to bardzo eksluzywny rodzaj schodów .Techniki stolarskie które stosujemy pozwalają nam tworzyc schody oparte na konstrukcjach krzywoliniowych gdzie wszelkie linie proste zostaja wygięte w łuk tworząc niepowtarzalny kształt idealnie dopasowany do wnętrza.

Schody gięte w zasadzie można dopasować do każdego stylu wybierając odpowiednią balustradę czy to wstegową drewnianą, metaloplastykę,stal nierdzewną lub szkło.

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu schodów giętych oraz elementów krzywoliniowych techniką giecia w próżni. Sama technologia wykonania nie jest skomplikowana ale zabiera bardzo dużo czasu pracy dlatego schody giete są dość kosztowne.

Schody półkowe /wspornikowe

Schody półkowe swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznej konstrukcji i sposobowi montażu. Instaluje się je bezpośrednio do ściany nośnej. Nic nie wspiera ich od dołu, a przestrzeń pomiędzy poszczególnymi elementami jest wolna. Dzięki właśnie temu całość nabiera niezwykle lekkiego i przede wszystkim minimalistycznego wymiaru. Nowoczesne schody półkowe to w zasadzie nic innego niż pojedyncze stopnie, sprawiające wrażenie samoczynnie unoszących się w powietrzu.

Inwestorzy zainteresowani schodami półkowymi powinni zadawać sobie sprawę z tego, że podjęcie decyzji o ich montażu musi nastąpić znacznie szybciej niż w przypadku technologii alternatywnych. Dlaczego? Otóż dlatego, że konstrukcją nośną dla nich jest stalowa konstrukcja ukryta w ścianie.Dlatego dobrze jest odpowiednio przygotowac sciane. Oczywiście nie oznacza to, że schodów takich nie da sie zainstalować później. Jest to jednak znacznie trudniejsze i wiąże się z odczuwalnie wyższymi kosztami.

Schody dywanowe

Schody dywanowe swoją formą nawiązują do dywanu rozwinietego po schodach stąd ich nazwa. Mogą mieć konstrukcje samonośną lub żelbetową. Jest to b. nowoczesny rodzaj schodów do których najbardziej pasują balustrady szklane, ze stali nierdzewnej lub do bardziej loftowego klimatu z czarnej stali. Grubość stopni to najczęściej do samonośnych 80mm, na konstrukcje betonowe 40mm.

Schody spiralne

Schody spiralne są funkcjonalnie ułożone. Sprawia to, że zajmują o wiele mniej miejsca niż inne. Dzięki temu, świetnie nadają się do niewielkich pomieszczeń, w których zależy nam na oszczędnym zaaranżowaniu przestrzeni. Dodatkowo, schody spiralne są świetnym łącznikiem nie tylko tradycyjnych kondygnacji, ale także poziomu z poddaszem, półpiętrem, antresolą lub osobnej, wydzielonej przestrzeni użytkowej.

Schody okrągłe są nowoczesne, pasują praktycznie do wszystkich wnętrz, w szczególności industrialnych, tradycyjnych i tych, które są stylizowane na starodawne. Wszystko za sprawą materiałów, z których zostały wykonane. Połączenie stali nierdzewnej z drewnem daje efekt klasyki i świeżości, a to tylko jedna z możliwości, jaką dają nam schody kręcone. Schody kręcone ze względu na to, że zajmują mało miejsca, mogą być zainstalowane nawet w centralnych punktach budynku, takich jak salon.

Oprócz powyższych wykonujemy również schody obkładkowe na beton, schody na konstrukcjach stalowych, schody na konstrukcjach szklanych ... Tworzymy schody dla klientów w całej Europie Wierzymy, że schody tworzone z pasją i zamiłowaniem do drewna potrafią stać się wyjątkowym meblem "z duszą"

Zapraszam do kontaktu

Z poważaniem
Andrzej Pęcek